Kağıda Yazmayı Öğrenmeden Suya Çizmeyi Öğreniyorlar...(Özel Haber)

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, akranları daha kağıda yazı yazmakta zorlanan küçük çocuklar, aldıkları eğitimle suyun üzerine resim yapıyor.Özel bir kreşte eğitim alan çocuklar, haftanın belli günlerinde ebru sanatçısı Zülküf Bozbek nezar...

Kağıda Yazmayı Öğrenmeden Suya Çizmeyi Öğreniyorlar...(Özel Haber)
Kağıda Yazmayı Öğrenmeden Suya Çizmeyi Öğreniyorlar...(Özel Haber) admin
Bu içerik 28 kez okundu.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, akranları daha kağıda yazı yazmakta zorlanan küçük çocuklar, aldıkları eğitimle suyun üzerine resim yapıyor.
Özel bir kreşte eğitim alan çocuklar, haftanın belli günlerinde ebru sanatçısı Zülküf Bozbek nezaretinde ebru yapıyor. Tekne başına geçen çocuklar, at kılı fırçalar ve taraklar ile suyun üzerinde desenler oluşturup, daha sonra bunları kağıda aktarıyor. Akranları kağıda yazı yazmakta zorlanırken, 4-6 yaş grubu bu çocuklar suyun üzerine resim çizip, tarihi bir Türk sanatını icra ediyor.
Zülküf Bozbek, “Çocuklarımıza sanatı sevdirmek istiyoruz. İdarecilerimiz ile iş birliği yaptık. Güzel bir atelyö oldu. Haftada bir gün gelip farklı sınıflardaki öğrencilerimize ebru sanatını öğretiyoruz. Onların bu sanatı sevmeleri için bir adım attık. Bu çalışmalarımız önümüzdeki dönemde de devam edecek. Onlarda bunu severek yapıyorlar. Bende kendi adıma çocuklarla çalışmaktan keyif alıyorum” dedi.
Cici Melekler Kreşi Müdürü Melek Tunçer ise, “Bu proje Zülküf beyin sanat aşkından ve bizim sanata verdiğimiz değerden doğdu. Çocuklarımızı bu tarz çalışmalarla buluşturarak, sanatla haşır neşir olmalarını sağlıyoruz. Güzel çalışmalar oluyor. Çocuklarımızın çok hoşuna gidiyor” diye konuştu.


Kağıda Yazmayı Öğrenmeden Suya Çizmeyi Öğreniyorlar(Özel Haber)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilerine akrep yedirdiği iddia edilen öğretmene soruşturma
Öğrencilerine akrep yedirdiği iddia edilen öğretmene soruşturma
Sıra dışı bir baba!
Sıra dışı bir baba!