TOKİ konutları için bir gün önceden sıraya girdiler

Malatya'da vatandaşlar, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından, başvuru sırasına göre satılacak 79 konut için vatandaşlar bir gün öncesinden banka önünde sıraya girdi. - Anadolu Ajansı

TOKİ konutları için bir gün önceden sıraya girdiler
TOKİ konutları için bir gün önceden sıraya girdiler Sosyal DUYGU
Bu içerik 39 kez okundu.

MALATYA

Malatya'da vatandaşlar, TOKİ Başkanlığınca Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamında yer alan ve kurasız başvuru önceliğine göre satışa çıkarılan 79 konutlardan birinin sahibi olmak için banka önünde beklemeye başladı.

Açık satış yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvurular, 28 Kasım- 30 Aralık 2016 tarihleri arasında kabul edilecek.

TOKİ tarafından ilde satılacak 79 konutu satın almak isteyen vatandaşlar, konut sahibi olabilmek amacıyla banka önünde sabahlayacak.

Banka önünde sıraya giren vatandaşlar, bankanın camına astıkları listeye sıraya girenlerin isimlerini yazıyor.

Yanlarında getirdikleri iskemlelerin üzerinde oturan bazı vatandaşlar, gece soğuktan korunmak için yanlarında battaniye getirdiği görüldü.

Cumartesi gününden bu yana kaynıyla Halkbank'ın önünde bekleyen Ahmet Kaya, "Devletimizin bize gösterdiği bu kolaylıktan dolayı çok teşekkür ederiz. Kiracılar için baya güzel, kira öder gibi ev sahibi oluyorsun. Cumartesi akşam saat 0800'den bu yana buradayız, pazartesi sabah 09.00'a kadar da burada olacağız." dedi.

Muhabir: Orhan Yoldaş

Kaynak: AA

TOKİ konut için bir gün önceden sıraya girdiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çok fazla savaşçı ruhu olan bir maçtı'
'Çok fazla savaşçı ruhu olan bir maçtı'
Uçak kazasında hayatını kaybeden futbolcular Brezilya'ya getirildi
Uçak kazasında hayatını kaybeden futbolcular Brezilya'ya getirildi