HEDEF 5000 ÖĞRENCİ

Yalova Belediyesi tarafından aylık olarak düzenlenen kültür sanat etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz yıl 3000 öğrenci tiyatro ile buluşturuldu.

HEDEF 5000 ÖĞRENCİ
HEDEF 5000 ÖĞRENCİ Mehmet Mustafa Doğan
Bu içerik 63 kez okundu.

HEDEF 5000 ÖĞRENCİ

Yalova Belediyesi tarafından aylık olarak düzenlenen kültür sanat etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz yıl 3000 öğrenci tiyatro ile buluşturuldu. Yeniden başlayan ve yaz sezonuna kadar sürecek olan etkinlikler kapsamında bu yıl tiyatroyla buluşturulması hedeflenen çocuk sayısı ise 5000 öğrenci.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile geçtiğimiz yıl yapılan protokol kapsamında çocukların tiyatro ile buluşturulduğunu belirten Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, her yıl hedeflerinin daha da büyüyeceğini söyledi. Başkan Yardımcısı Güner, yapmış olduğu açıklamada, Türkiye’nin ilk Çocuk Tiyatrosunu Yalova’ya kazandıran Emekli Öğretmen Mesude Engin’e de teşekkür etti.

“Onun fikirlerini ve isteklerini önemsiyoruz”

“Hedefimiz bu yıl 5000 çocuğumuzu tiyatro ile buluşturmak” diyen Başkan Yardımcısı Jülide Güner; “Göreve geldiğimiz günden itibaren Emekli Coğrafya Öğretmeni Mesude Engin tarafından yaptırılan Çocuk Tiyatrosu’nun canlandırılması için çalışmalar yaptık. Birçok organizasyonu orada gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Kültürel faaliyetlerin yanı sıra çevre düzenlemeleri yaparak da estetiğini arttırdık. Bahçesinde peyzaj düzenlemeleri yaptık. Tiyatrosuyla, kütüphanesiyle, derslikleriyle çocuklarımızın faydalandığı bir konsepti orada oluşturduk. Tiyatro etkinliklerinin yanı sıra 6 branşta (tiyatro, bağlama, keman, ritim, resim ve gitar) çocuklara ücretsiz olarak kurslar verilmekte. Çocuklarımıza bu hizmetin ulaştırılmasına olanak sağlayan Mesude Engin hocamıza tüm çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Kendisi ile sürekli temas halindeyiz. Onun fikirlerini ve isteklerini önemsiyoruz. Çocuk Tiyatrosu’nun yılın her günü faaliyette olması için çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz” dedi.    

 

Mehmet Mustafa dolan duygu tv köşe yazarı ve haber editörü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küresel piyasalarda iyimserlik hakim
Küresel piyasalarda iyimserlik hakim
Trinidad ve Tobago'da 5,8 büyüklüğünde deprem
Trinidad ve Tobago'da 5,8 büyüklüğünde deprem