ÇOCUKLAR SİNEMAYLA BULUŞTU

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Yalova Çocuk Evi Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan çocuklar sinema ile buluşturuldu.

ÇOCUKLAR SİNEMAYLA BULUŞTU
ÇOCUKLAR SİNEMAYLA BULUŞTU Mehmet Mustafa Doğan
Bu içerik 67 kez okundu.

ÇOCUKLAR SİNEMAYLA BULUŞTU

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Yalova Çocuk Evi Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’nde kalan çocuklar sinema ile buluşturuldu.

Çocukların, zihinsel, duygusal ve toplumsal gelişiminde önemli işlevi olan sinema etkinliği Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Motorize ekibince organize edildi. Gerekli izinlerin alınmasından sonra çocuklar 8-12 yaş grubu çocuklar ‘Troller’, 13 yaş ve üzeri çocuklar ise ‘Fantastik Canavarlar’ isimli filmleri izlediler.

“Türkiye’de sinemayla tanışma yaşı ortalaması 29” diyen Yalova Belediyesi Zabıta Müdürü İlyas Özdemir; “Bu yaş ortalamasını düşürmek ve çocukların yüzünü güldürmek amacıyla böyle bir proje ürettik. Motorize Zabıta Ekibimiz öncülüğünde başlatılan bu projenin amacı sinemanın çocukların zihinsel, duygusal ve toplumsal gelişiminde önemli işlevi olmasıdır. Bu amaçla Yalova Çocuk Evindeki çocukları sinemayla buluşturarak buna katkıda bulunmak ve çocukların hayal güçlerini beslemek istedik. Fırsat buldukça bu projelerimizi artırarak devam edeceğiz. Bu projede bize yapmış olduğu katkılardan dolayı Öz dilek AVM yetkililerine de teşekkür ediyorum” dedi.

Mehmet Mustafa dolan duygu tv köşe yazarı ve haber editörü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çok fazla savaşçı ruhu olan bir maçtı'
'Çok fazla savaşçı ruhu olan bir maçtı'
Uçak kazasında hayatını kaybeden futbolcular Brezilya'ya getirildi
Uçak kazasında hayatını kaybeden futbolcular Brezilya'ya getirildi