YALOVA BELEDİYESİ KIŞA HAZIR

Yalova Belediyesi, beklenen kar yağışı öncesi önlemlerini aldı. Ulaşımın sekteye uğramaması için Yalova Belediyesi ekipleri, son hazırlıklarını yaptı.

YALOVA BELEDİYESİ KIŞA HAZIR
YALOVA BELEDİYESİ KIŞA HAZIR Mehmet Mustafa Doğan
Bu içerik 35 kez okundu.

YALOVA BELEDİYESİ KIŞA HAZIR

Yalova Belediyesi, beklenen kar yağışı öncesi önlemlerini aldı. Ulaşımın sekteye uğramaması için Yalova Belediyesi ekipleri, son hazırlıklarını yaptı. Kar küreme ve tuzlama aracı ile tuzlamada kullanılacak tüm araçların bakımı yapıldı, tuzlama için 150 ton tuz stok edildi.

Kış aylarının gelmesi ve yağışların başlamasıyla birlikte Yalova Belediyesi, kar, buzlanma ve don olaylarına karşı gerekli tedbirleri aldı. İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren çok amaçlı aracın kar paleti takılıp, tuzlama sisteminin bakımları yapıldı. Don ve buzlanmaya karşı 150 ton tuz stoku yapıldı. Tuzlamada kullanılacak olan tüm araçlar kış şartlarına uygun hale getirildi. İhtiyaç duyulduğu takdirde kullanılmak üzere 100 ton tuzun da siparişi verilmiş durumda.

Vatandaşlara uyarı

“Yalova Belediyesi olarak biz üzerimize düşen görevi zorlu hava şartlarında yerine getireceğiz” diyen yetkililer; “Kentimizde olumsuzlukların yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldık. Ulaşımın aksamaması ve üzücü olayların yaşanmaması için elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Hava koşullarına bağlı olarak kazaların yaşanmaması için vatandaşlarımız da tedbirli olsunlar. Araçlarının kışlık bakımlarını yaptırıp, hava koşullarına uygun ekipmanları araçlarında kullansınlar” dediler.       

Mehmet Mustafa dolan duygu tv köşe yazarı ve haber editörü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çok fazla savaşçı ruhu olan bir maçtı'
'Çok fazla savaşçı ruhu olan bir maçtı'
Uçak kazasında hayatını kaybeden futbolcular Brezilya'ya getirildi
Uçak kazasında hayatını kaybeden futbolcular Brezilya'ya getirildi