YALOVA’YA BENZERLERİNDEN FARKLI KEDİ EVİ

Yalova Belediyesi, kış aylarının gelmesiyle birlikte sokakta yaşan kedilerin kötü hava şartlarından etkilenmemesi amacıyla şehrin belli noktalarına kedi evi yerleştirecek.

 YALOVA’YA BENZERLERİNDEN FARKLI KEDİ EVİ
 YALOVA’YA BENZERLERİNDEN FARKLI KEDİ EVİ Mehmet Mustafa Doğan
Bu içerik 79 kez okundu.

 

YALOVA’YA BENZERLERİNDEN FARKLI KEDİ EVİ

Yalova Belediyesi, kış aylarının gelmesiyle birlikte sokakta yaşan kedilerin kötü hava şartlarından etkilenmemesi amacıyla şehrin belli noktalarına kedi evi yerleştirecek. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, geçtiğimiz gün Veterinerlik Müdürlüğü’ne giderek kedi evleri hakkında bilgiler aldı.

Önümüzde ki hafta içerisinde kurulumlarına başlanacak olan kedi evleri hakkında açıklama yapan Başkan Vefa Salman, “Sokaktaki canlarımızın kötü hava koşullarından etkilenmemesi için Yalova Belediyesi olarak bir çalışma yaptık. Önümüzde ki haftaya kadar kentimizde özellikle kedilerin daha çok bulunduğu alanlar tespit edilip buralara kurulumları yapılacak. Geri dönüşümden elde edilen malzemeler kullanılarak yapılan kedi evleri plastikten imal edildi. Bu sebeple taşınması ve temizlenmesi kolay olacak. Türkiye’de benzerleri bulunuyor. Ancak geri dönüşümden imal edilmesi, kedilerin birbiriyle kavga etmemesi için ayrı girişlerin yer alması, uzun vadeli ve kullanışlı olması sebebiyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor” dedi.  

Mehmet Mustafa dolan duygu tv köşe yazarı ve haber editörü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Minik yüreklere" sağlıklı yaşam için, hijyen anlatıldı.
İsviçre'de havaalanında uçak düştü
İsviçre'de havaalanında uçak düştü