Uşak kanyonu belgeselle tanıtılacak

Ulubey kanyonunun bilinirliğinin artırılması amacıyla hazırlanan ''Büyük Uşak Kanyonları Projesi'' tanıtıldı. - Anadolu Ajansı

Uşak kanyonu belgeselle tanıtılacak
Uşak kanyonu belgeselle tanıtılacak Sosyal DUYGU
Bu içerik 21 kez okundu.

UŞAK

Uşak Üniversitesinin öncülüğünde, valilik, Ulubey Kaymakamlığı ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü, Ulubey kanyonunun bilinirliğinin artırılması amacıyla hazırlanan ''Büyük Uşak Kanyonları Projesi'' tanıtıldı.

Ulubey kanyonunda yer alan bir kafeteryada düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Uşak Valisi Ahmet Okur, kentin tanıtılması amacıyla hazırlanan projede, "Büyük Uşak Kanyonları" belgeselinin önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Uşak'ta doğa, tarih ve kültür turizminin belgesel ile canlanacağını ifade eden Okur, şunları kaydetti:

"Uşak ile ilgili yapılacak her türlü adımı destekliyoruz. Bu anlamda Uşak'ın bugüne kadar tanıtılmamış değerlerin açığa çıkarılması gerekiyor. Uşak'ın tanıtılmasını sağlayacak yer, burada bulunan doğal ve tarihi değerleri olacak. Kanyonda çok sayıda farklı tarihi değerler yer alıyor, bunun yanında kanyonun doğal güzelliği de var. Uşak'ın eksiği bu değerlerin tanıtılması. Tanıtmak için de bu değerleri ortaya çıkarmak zorundasınız. Bu belgesel aslında bunun bir başlangıcı olacak. Kültür Bakanlığının onayı alındı, 2017'de Blaundos Antik Kenti'nde kazı çalışmalarına başlayacağız. Uşak, yerli ve yabancı turistleri doğal ve tarihi değerleriyle kazanacak. Bunu sağlamada tanıtım çok önemli."

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ise kentin tarihi kültürü ile egenin saklı bir incisi olduğunu dile getirdi.

Muhabir: Aytuğ Can Sencar

Kaynak: AA

Uşak kanyonu belgeselle tanıtılacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çok fazla savaşçı ruhu olan bir maçtı'
'Çok fazla savaşçı ruhu olan bir maçtı'
Uçak kazasında hayatını kaybeden futbolcular Brezilya'ya getirildi
Uçak kazasında hayatını kaybeden futbolcular Brezilya'ya getirildi